фабрика и производители на Кина Пенливи Црна Кварц Стоун | Xinxing

Искри Црна Кварц Стоун

Краток опис:

Кварц камен е висок квалитет на зелени заштита на животната средина материјал со мека и елегантна боја и ниска цена. Тоа е најдобар избор за зелени згради. Тоа се користи за кујна countertops, бања countertops, прозорец прагови, бар шалтери, внатрешни и надворешни ѕидови, подови, итн Таа е погодна за станови, деловни згради, трговски центри, хотели, итн Широка барања во различни области.


 • Мин.нарачката Кол: 100 метри / квадратен метар
 • Набавка Способност: 10000Meter / квадратни метри годишно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кварц плоча е висок квалитет на зелени заштита на животната средина материјал со мека и елегантна боја и ниска цена. Тоа е најдобар избор за зелени згради. Тоа се користи за кујната countertops, масички, countertops бања, прозорец прагови, бар шалтери, внатрешни и надворешни ѕидови, подови, итн Таа е погодна за станови, деловни згради, трговски центри, хотели, метро станици, аеродроми, болници, библиотеки итн Широка барања во различни области.

  Основни детали

  Место на потекло:

  Quanzhou, Кина

  Бренд име:

  Xinxing

  Камен име:

  Макси Calacatta

  Камен Форма:

  голема Плочи

  Број на модел:

  SH 6010

  тип:

  вештачки камен

  Површинска Завршно:

  Сјајна / исполирана

  HS код:

  6810999000

  материјал:

  93% Природни кварцен песок

  дебелина:

  20мм; 30мм

  Сертификат:

  Зелена гарда, CE, SGS, NSF, ISO

  боја:

  Стандардно / прилагодено

  Опис на производот

  Стандардна големина:

  (Големина може да се изменуваат)

  3000 * 1400mm (118 "* 55")

  3200 * 1600mm (126 "* 63")

  (Постои дополнителна должина 20 ~ 30мм на ширина и должина, не се наплаќа.)

  дебелина:

  20мм; 30мм

  пакување:

  Дрвени снопови, железо пакети, површина заштитена со пластична фолија

  Количина во 20ft сад

  70 парчиња / 7 палети од 30мм
  105 парчиња / 7 палети од 20мм
  140 парчиња / 7 палети од 15mm

  Време на испорака:

  20 работни дена по приемот на 30% депозит

  однапред:

  1) со висока густина, без дупка, без полнење, низок коефициент на експанзија, не деформација;
  2) Висока цврстина (7 одделение);
  3) Висока отпорност на гребнатини, хемиски, вински, компресија, и висока температура;
  4) Не боја разлика во истата серија на стоки;
  5) Богата со избор на боја;
  6) Лесно да се чисти;

  7) Не-токсични, не Дешморет;

  8) Погоден за сите видови на проекти, како што се хотели, купатило, кујна, дневна соба, ресторан, бар контра, градина, квадрат, итн

  Residencial апликации:

  -Кујна countertops, backsplashes и маса блузи
  -Bathroom countertops, суета блузи, бучното палуби
  - windowsills и туш-ѕидови
  - Материјали

  Комерцијални апликации:

  -Бар-блузи и маса блузи
  -Lavatories и јавни бањите
  -Wall површини и други декор-трим
  -Transaction палуби и пари обвива
  -Reception области и работни станици
  -Food сервис области и работни станици
  -Specialty киосци и тела
  - Материјали

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас