фабрика и кина Топла Продажба Кварц Стоун | Xinxing

Топла Продажба кварц камен

Краток опис:

Кварц камен е висок квалитет на зелени заштита на животната средина материјал со мека и елегантна боја и ниска цена. Тоа е најдобар избор за зелени згради. Тоа се користи за кујна countertops, бања countertops, прозорец прагови, бар шалтери, внатрешни и надворешни ѕидови, подови, итн Таа е погодна за станови, деловни згради, трговски центри, хотели, итн Широка барања во различни области.


 • Мин.нарачката Кол: 100 метри / квадратен метар
 • Набавка Способност: 10000Meter / квадратни метри годишно
 • детали за производот

  Тагови производ

  In the beginning, the appearance and color of quartz stone were relatively single. There are not so many patterns and patterns now. From the original single color, there are many color choices such as two-color, multi-color, pattern and crack, which can fully meet the needs. Consumer demand, its ingredients are extracted with quartz stone and resin and some other ingredients, processed through a special process, but his main ingredient is quartz, because his hardness is relatively high, it is more resistant to stains, and It is still relatively easy to clean. It is generally used for kitchen countertops because its characteristics are very suitable.

  Основни детали

  Место на потекло:

  Quanzhou, Кина

  Бренд име:

  Xinxing

  Камен име:

  бадем сива

  Камен Форма:

  голема Плочи

  Број на модел:

  SH серија

  тип:

  вештачки камен

  Површинска Завршно:

  Сјајна / исполирана

  HS код:

  6810999000

  материјал:

  93% Природни кварцен песок

  дебелина:

  20мм; 30мм

  Сертификат:

  Зелена гарда, CE, SGS, NSF, ISO

  боја:

  Стандардно / прилагодено

  Опис на производот

  Стандардна големина:

  (Големина може да се изменуваат)

  3000 * 1400mm (118 "* 55")

  3200 * 1600mm (126 "* 63")

  (Постои дополнителна должина 20 ~ 30мм на ширина и должина, не се наплаќа.)

  дебелина:

  20мм; 30мм

  пакување:

  Дрвени снопови, железо пакети, површина заштитена со пластична фолија

  Количина во 20ft сад

  70 парчиња / 7 палети од 30мм
  105 парчиња / 7 палети од 20мм
  140 парчиња / 7 палети од 15mm

  Време на испорака:

  20 работни дена по приемот на 30% депозит

  однапред:

  1) со висока густина, без дупка, без полнење, низок коефициент на експанзија, не деформација;
  2) Висока цврстина (7 одделение);
  3) Висока отпорност на гребнатини, хемиски, вински, компресија, и висока температура;
  4) Не боја разлика во истата серија на стоки;
  5) Богата со избор на боја;
  6) Лесно да се чисти;

  7) Не-токсични, не Дешморет;

  8) Погоден за сите видови на проекти, како што се хотели, купатило, кујна, дневна соба, ресторан, бар контра, градина, квадрат, итн

  Residencial апликации:

  -Кујна countertops, backsplashes и маса блузи
  -Bathroom countertops, суета блузи, бучното палуби
  - windowsills и туш-ѕидови
  - Материјали

  Комерцијални апликации:

  -Бар-блузи и маса блузи
  -Lavatories и јавни бањите
  -Wall површини и други декор-трим
  -Transaction палуби и пари обвива
  -Reception области и работни станици
  -Food сервис области и работни станици
  -Specialty киосци и тела
  - Материјали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас